Pokud máte dotazy k frézování komínů kontaktuje nás, nebo vyplňte formulář na konci této stránky a my se Vám ozveme.

Frézování komínů

Frézování komínu lze s úspěchem použít tam, kde je potřeba zvětšit průměr komínového průduchu ať již z důvodu připojení spotřebiče s větším výkonem, nízké účinnosti stávajícího komínu, nebo když se projevuje netěsnost komínu a je třeba jej osadit vložkou většího průměru. Frézovat lze komíny rovné i uhýbané z běžně používaných materiálů kromě kovových vložek, vložek z glazované keramiky a železobetonu.

Postup

Na rotoru frézy jsou upevněny řetízky z vysoce tvrzené oceli. Tyto řetízky odstředivou silou narážejí do komínového zdiva a drtí je postupně na jemný prach. Délkou řetízků se nastavuje výsledný průměr komínového průduchu. Použití průmyslového vysavače výrazně omezuje prášení v objektu. Tato metoda je velmi šetrná a s úspěchem používána i na dožilém komínovém zdivu bez nebezpečí posunu jednotlivých cihel či jiného poškození komínu.
Cena frézování se pohybuje v rozmezí 800,- až 1000,-Kč/bm v závislosti na: průměru, délce, tvrdosti komínu i požadavcích zákazníka.

Při frézování potřebujeme:

 • mít průchodný komín (po dohodě obstaráme my)
 • zajistit přístup ke komínu shora
 • umožnit volný vstup do všech místností, kterými prochází frézované komínové těleso
 • pokud je komín lomený v úhlech větších než 15 stupňů, je v místě zlomu nutné vybourat montážní otvor
 • zabezpečit místnosti proti prachu, který do nich při frézování může pronikat

Zajímá Vás cena frézování komínů? Stanovuje se individuálně podle potřeb zákazníka a dozvíte se jí po vyplnění a odeslání tohoto dotazníku. Potřebujeme vědět jen pár podrobností abychom mohli jí mohli stanovit.

Nezávazná poptávka na frézování komínů

Please type your full name.
Invalid email address.
Kontakt: vložte číslo telefonu (povolena pouze čísla)
Adresa objektu: vložte název ulice a číslo popisné (povolena pouze písmena a čísla)
Adresa objektu: vložte název města (povolena pouze písmena a čísla)
vyberte jednu z možností
zvolte jednu z možností
Invalid Input

Naše služby

 • Vložkování komínů

  Nejrychlejší způsob, jak vyřešit problém s nefunkčním komínovým průduchem, je jeho vyvložkování. Nová vložka pomůže například, když proniká kondenzát skrz stěnu komínového tělesa
 • Frézování komínů

  Frézování komínu lze s úspěchem použít tam, kde je potřeba zvětšit průměr komínového průduchu ať již z důvodu připojení spotřebiče s větším výkonem
 • Výstavba komínů

  Nabízíme komplexní realizaci komínových staveb, od navržení vhodného komínu pro konkrétní spotřebič paliv po jeho finální montáž.
 • Kontrola a čištění

  Lidé si často pletou pojmy revize a kontrola, proto považujeme za potřebné objasnit tyto termíny, aby nedocházelo k zbytečným nedorozuměním. Nařízení vlády č. 91/2010 o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv, které předepisuje pravidelné čištění a kontroly všech spalinových cest, tj. spotřebičů paliv, kouřovodů a komínů, definuje kontrolu a revizi následovně.
 • Videoinspekce

  Pomocí speciální videokamery vybavené barevným CCD chipem a vestavěným světlem provádíme kontrolu vnitřních, nepřístupných částí komínu až do hloubky 20m.